Szybka realizacja!

Dowolny adres dostawy

Każdy prezent ze zdjęciem i / lub tekstem

Szybka realizacja!

Super szybka wysyłka! Prezenty zamówione do godziny 16.00 zostają wysłane tego samego dnia!

Dowolny adres dostawy

Wszystkie prezenty ze zdjęciem oraz tekstem. Nasze produkty są tak wyjątkowe, ponieważ zostały zaprojektowane przez Ciebie. Edytor daje Ci możliwość nieograniczonej personalizacji oraz edycji każdego elementu projektu.

Każdy prezent ze zdjęciem i / lub tekstem

Zaskocz najbliższych wyjątkowym prezentem, nawet gdy nie możesz wręczyć go osobiście. Oczaruj rodzinę, przyjaciół i znajomych osobistym podarunkiem z dostawą na wybrany adres, a nawet do skrzynki pocztowej bez potrzeby odbioru. Na darmowym bileciku możesz wpisać wiadomość.

Ojciec chrzestny i matka chrzestna to ważne osoby w życiu dziecka. Niezależnie od tego, czy planujesz chrzciny, czy po prostu chcesz im podziękować za wsparcie, na pewno trafiłeś we właściwe miejsce. Podziękuj im spersonalizowanym prezentem, dodając zdjęcie i/lub tekst.

131 Znalezione prezenty

Wyświetlono 48 z 131 prezentów

Proszenie o zostanie rodzicem chrzestnym

Czy planujesz poprosić kogoś, aby został rodzicem chrzestnym Twojego dziecka? Oczywiście możesz po prostu zapytać, ale może to też w wyjątkowy sposób zrobić za Ciebie Twój maluch. Jak? Na przykład za pomocą smoczka z tekstem: Zostaniesz moją matką chrzestną? albo: Zostaniesz moim ojcem chrzestnym? Oprócz smoczków mamy też śpioszki, bombonierki, a nawet grawerowane szklanki. Możesz umieścić imię rodzica chrzestnego na dowolnym artykule, aby zrobić naprawdę osobisty prezent!

Oficjalne znaczenie rodzica chrzestnego

Rodzic chrzestny, jak sama nazwa wskazuje, pełni ważną rolę przy chrzcie w kościele katolickim. Kościół wymaga od rodziców chrzestnych spełnienia szeregu warunków. Rodzic chrzestny musi być na przykład katolikiem, który przystąpił do bierzmowania i pierwszej komunii. Musi także żyć w zgodzie z wiarą. Rodzice chrzestni powinni służyć swoim chrześniakom radą i opieką. Tradycyjnie role ojca chrzestnego i matki chrzestnej często pełnią krewni, na przykład wujkowie i ciotki chrzczonego dziecka.

Rola rodzica chrzestnego

Ojciec chrzestny i matka chrzestna są — oprócz wszystkich pozostałych świadków chrztu — oficjalnymi świadkami, że dziecko zostało ochrzczone. Podczas chrztu składają obietnicę, że będą pomagać swojemu chrześniakowi w życiu chrześcijańskim, zwłaszcza jeśli dziecko straci jednego lub oboje rodziców. Role rodziców chrzestnych nie są jednak rolami prawnymi. Rodzice chrzestni nie mają zatem żadnych dodatkowych praw ani obowiązku dbania o swojego chrześniaka w razie potrzeby. Ojciec chrzestny lub matka chrzestna nie stają się automatycznie prawnym opiekunem swojego chrześniaka. Jeśli rodzice chcą, aby tak się stało, muszą zapisać to w swoim testamencie.

Rodzice chrzestni w 2024 roku

Z biegiem lat wiele się zmieniło. Wielu rodziców prosi członków rodziny, a często również przyjaciół o bycie rodzicami chrzestnymi, nawet jeśli dziecko nie jest chrzczone. A nawet gdy dziecko jest chrzczone, często są dwie matki chrzestne lub dwóch ojców chrzestnych. Nie zawsze więc jest tylko jeden ojciec chrzestny i jedna matka chrzestna. Rola rodzica chrzestnego jest zawsze rolą honorową: rodzice ufają mu i chcieliby, aby łączyła go z chrześniakiem bliska więź.

Ojciec chrzestny, matka chrzestna czy bogata ciocia?

Oczywiście to, że zostaniesz poproszony o zostanie rodzicem chrzestnym, nie oznacza, że odtąd musisz opiekować się swoim chrześniakiem jak drugi ojciec czy druga matka. Jednak jako ojciec chrzestny lub matka chrzestna być może zechcesz zrobić dla swojego chrześniaka coś więcej. Wielu rodziców chrzestnych regularnie robi coś miłego dla swoich chrześniaków, np. kupuje im fajne ubrania lub prezenty, a niektórzy nawet odkładają dla nich oszczędności na przyszłość. Nie jest to oczywiście obowiązek, wielu rodziców chrzestnych jest po prostu bardzo dumnych ze swojej roli!

Proszenie o zostanie rodzicem chrzestnym

Jeśli chcesz poprosić kogoś, aby był rodzicem chrzestnym Twojego dziecka, rozważ zrobienie tego w oryginalny sposób, poprzez spersonalizowany prezent. Mamy wiele fajnych prezentów, na których można umieścić pytanie o chęć zostania rodzicem chrzestnym. Na wszystkich naszych prezentach możesz również dodać imię, aby stały się naprawdę osobiste.

Najpopularniejsze prezenty z prośbą o zostanie rodzicem chrzestnym to: smoczek śpioszki talerzyk

Podziękuj rodzicowi chrzestnemu upominkiem

Czy chcesz podziękować komuś za podjęcie się roli rodzica chrzestnego? Możesz to zrobić za pomocą fajnego, spersonalizowanego upominku z serdeczną wiadomością i imieniem rodzica chrzestnego.

Najpopularniejsze upominki w ramach podziękowania rodzicowi chrzestnemu to: kubek z imieniem i napisem „Ojciec chrzestny” lub „Matka chrzestna” bombonierka z osobistą wiadomością i imieniem szklanka z wygrawerowanym podziękowaniem kafelek ze zdjęciem rodzica chrzestnego i chrześniaka